CO TO JEST HALA HYBRYDOWA?

To hit budownictwa przemysłowego! Hala hybrydowa ma bowiem wiele zalet. Jest szybsza, tańsza i prostsza w budowie niż typowa hala z murowanymi ścianami i tradycyjnym dachem.

HALA HYBRYDOWA JEST BUDOWANA Z:

  • elementów żelbetowych, które mogą być gotowymi prefabrykatami,
  • stalowych elementów konstrukcyjnych,
  • lekkiej obudowy ścian i pokrycia dachu.

CO OZNACZA NAZWA HALI HYBRYDOWEJ?

Hybryda to zazwyczaj połączanie dwóch funkcji lub gatunków np. materiałów. Podobnie jest w przypadku hali hybrydowej. Budowana jest ona z różnego typu materiałów, wykonanych z dobrej jakości stali oraz mocnego żelbetonu, czyli betonu z zatopionym w nim np. stalowym prętem albo elementem metalowym.

Hala hybrydowa zawdzięcza swoją nazwę też konstrukcji, która jest wykonana z małej ilości kształtowników walcowanych na gorąco. Dzięki temu szkielet hali jest lekki i wytrzymały.

BUDOWA HALI HYBRYDOWEJ

Pierwszym etapem budowy hali hybrydowej jest przygotowanie projektu budowlanego. W firmie ARMA w Lipce realizujemy projekty, dostarczone nam przez naszych klientów. Gdy nie posiadają oni gotowych projektów, zlecamy ich opracowanie zaufanej pracowni projektowej.

Następnie pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności, związanych z budową hali hybrydowej – np. opracowanie kosztorysy, uzyskanie pozwolenia na budowę.

A potem rozpoczynamy prace budowlane.

Warto zaznaczyć, że zajmujemy się generalnym wykonawstwem hal hybrydowych. Zaczynamy od robót ziemnych, budujemy fundamenty, wylewamy posadzki przemysłowe i spawamy stalowe konstrukcje. Prowadzimy też prace murarskie i wykończeniowe, montujemy obudowę i pokrycie dachu.

Budujemy hale hybrydowe na terenie całej Polski! Zapraszamy do kontaktu.