W Polsce, ale też na świecie, ujeżdżalnie mają liczne zastosowania. Oczywiście budowane i wykorzystywane są do celów związanych z hodowlą końmi. Ale, gdy jedni w ujeżdżalni prowadzą szkółkę jeździecką, inni organizują w niej zajęcia terapeutyczne, czyli hipoterapię.

Wielu osobom, firmom i organizacjom ujeżdżalnia służy do organizacji wystaw koni oraz zawodów jeździeckich. Gdy podczas sportowych zmagań, jeźdźcy mają pokonywać przeszkody, to znaczy, że w ujeżdżalni potrzeba sporo miejsca. Tylko wówczas można rozstawić przeszkody w odpowiednich odległościach.

UJEDŻALNIE UŻYWANE SĄ DO:

  • nauki jazdy konnej,
  • ujeżdżania koni,
  • trenowania skoków przez przeszkody,
  • organizacji zawodów jeździeckich,
  • prowadzenia hipoterapii.

KRYTA UJEŻDZALNIA

Coraz częściej koniecznością jest posiadanie krytej ujeżdżalni. W takim obiekcie zawody lub zajęcia z nauki jazdy mogą odbywać się przez cały rok. Bez obaw, że deszcz, śnieg, wiatr lub choćby przymrozek utrudnią jeźdźcom wykonanie skoków przez przeszkody albo dzieciom udział w hipoterapii.

UJEŻDŻALNIE ROZMIARY

Rozmiar ujeżdżalni jest uzależniony od zapotrzebowania klienta. Wykonujemy ujeżdżalnie dowolnej długości. Nasze ujeżdżalnie mogą mieć szerokość wewnętrzną: 8 m, 10 m, 12 m, 15 m, 18 m, 21 m lub 24 m.

Wszystkie ujeżdżalnie mają pokrycie z PCV o gramaturze 900 g/m². Może być ono wykonane w dowolnym kolorze z palety RAL.